Zasady Texas Holdem

Opis rozdania Texas Holdem i Zasady Texas Holdem:

The Blinds
Zanim rozpocznie się rozdanie pokera pierwszy gracz (leży przy nim żeton z napisem button) wnosi przymusowy zakład tak zwany „small blind”. Zazwyczaj jego wartość to połowa małego zakładu (np. w grze 2/4E jest to 1E). Kolejny gracz (zgodnie z ruchem wskasówek zegara licząc od gracza) wnosi przymusowy zakład -tak zwany „big blind” (zawsze wynosi on tyle co pełny mały zakład, czyli w naszym przypadku 2E). Po tym następuje rozdanie, w którym każdy gracz otrzymuje po dwie karty.

Pre-Flop
Po obejrzeniu własnych kart, każdy gracz może sprawdzić lub przebicć duży zakład. W tej fazie zakład wynosi tyle co pełny mały zakład (czyli w nasyzm przypadku 2E). W pokerze Texas Holdem możemy wnieść swój zakład do gry, sprawdzić, podbić lub rzucić karty. Zagranie gracza w duzej mierze zależy od zagrań innych graczy. Kolejni gracze mogą sprawdzać (czyli wnieść taki sam zakład do gry jak gracz poprzedni), podbijać (czyli wnieść do gry podwojony zakład poprzedniego gracza) lub pasować.

The Flop
Wykładamy odkryte trzy pierwsze wspólne karty, dostępne dla wszystkich graczy będących w grze. Po tym następuje kolejna runda stawiania zakładów, zaczynając jak zwykle od pierwszego gracza po lewej.

Wszystkie wnoszone zakłady i podbicia wynoszą tyle co mały zakład lub jego wielokrotność. Identyczne zasady obowiązują do zakończenia tej rundy licytacji.

The Turn
Po zakończeniu licytacji następuje odkrycie kolejnej karty wspólnej, która nosi nazwę turn. Licytację rozpoczyna pierwszy gracz po lewej stronie. Podczas tej rundy obowiązują te same zasady co poprzednio z jednym wyjątkiem zakłady są podwajane z małego zakładu w duży zakład (czyli w naszym przykładzie podczas gry 2/4E wynoszą 4E i jej wielokrotność).

The River
Po zakończeniu „turna”, następuje odkrycie piatej, ostatniej karty wspólnej, która nazywana jest river. Licytację jak zwykle rozpoczyna pierwszy gracz po lewej stronie. Podczas tej rundy obowiązują te same zasady co w rundzie „turn”.

The Showdown
Jeśli po ostatniej rundzie zakładów w grze pozostał więcej niż jeden gracz jako pierwszy pokazuje karty gracz, który jako ostatni wniósł zakład lub podbił. Jeśli w ostatniej rundzie nikt nie wniósł zakładu, jako pierwszy pokazuje karty gracz siedzący po lewej. Gracz posiadający najlepszy układ 5 kartowy wygrywa całą pulę. W wypadku gdy dwóch graczy posiada najlepszy układ, pula jest równo dzielona pomiędzy tych dwóch graczy. Warto wspomnieć, że w pokerze Texas Holdem wszystkie kolory są równe, więc o wiele częściej niż w innych odmianach pokera rozdania kończą się remisem.

Po przekazaniu puli zwycięzcy, następuje nowe rozdanie. Krążek „button” zostaje przekazany zgodnie z ruchem wskazówek zegara następnemu graczowi i zaczyna się następne rozdanie.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo