Zasady gry poker

Podstawowe zasady gry poker sa dośc proste. Jeżeli i Ty pragniesz zdobywać pieniądze w grze poker, powinieneś już dzisiaj usiąść i zapoznać się z podstawowymi zasadami gry. To ważne, jeżeli chce się wygrywać. Poker to gra, w której nie da się wygrać w ciemno, tutaj szczęście nie jest tyle ważne, co umiejętności. Tylko dzięki nim i dzięki doświadczeniu, jakie zdobywa się przez wiele lat grania, można wygrywać naprawdę wielkie pieniądze.

Gra rozpoczyna się, gdy krupier rozdaje po pięć kart każdemu z graczy. W całej talii jest 52 karty. Karty są zakryte i tylko gracz, wie, co otrzymał. Jeżeli gracz otrzymał kiepskie karty może je wymienić na inne. Może wymienić wszystkie pięć kart na nowe, lub tyle ile potrzebuje, czyli jedną, dwie, trzy itd.

Każdy gracz ma prawo do wykonywania ruchów, które za nim zostaną wykonane, musi wypowiedzieć na głos, tak, by pozostali gracze, wiedzieli, co zamierza zrobić gracz.

Pasuje – ezygnuje z dalszej gry
Sprawdzam –  zmusza wszystkich do wyłożenia kart na stół i sprawdza je.
Przebijam – przebija stawki
Wymieniam – wymienia karty.

W grze poker wygrywa ten, kto zdobywa największy układ kart. Celem gry jest zdobycie przez gracza kart, które stworzą możliwie najwyższy układ kart. Ponieważ karty, które mają poszczególni gracze, nie są widoczne dla pozostałych graczy, układy, jakie posiadają, są również niewiadome. W pokerze bardzo ważny jest tak zwany Blef, czyli umiejętność zmylenia pozostałych graczy i trzymanie ich w niepewności czy faktycznie ma się zwycięski układ kart czy też nie.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo