Zagrania gracza i krupiera w grze karcianej Blackjack

Dobieranie kart –dozwolone, gdy dwie karty dają niski układ.

Nie dobieranie kart – dozwolone z obawy przed przekroczeniem 21 punktów.

Podwajanie stawek – dozwolone przy pierwszych dwóch kartach oraz dobrać jedną kartę.

Rozdwajanie kart – dozwolone, gdy dwie pierwsze karty są tej samej wartości. Gracz dokłada stawkę równą pierwszej, po czym może dobierać karty.

Ubezpieczanie – dozwolone, gdy odkrytą kartą krupiera jest As. Jest to postępowanie na wypadek gdyby krupier miał blackjacka, czyli jego drugą kartą była figura lub 10. Gdy gracz ubezpieczył słusznie i gdy krupier ma 21 punktów w kartach. Gracz za ubezpieczenie wygrywa 2:1. Ubezpieczenie jest połową stawki podstawowej, więc gracz wygrywa sumę pieniędzy przegranych w stawce podstawowej.
Gracz, który dobierając karty i wykonując inne dozwolone ruchy, przekroczy w kartach 21 punktów, przegrywa zakład. Gdy gracz zdobywa 21 punktów lub nieco mniej, krupier musi odkryć swoją druga kartę. Krupier z zależności od posiadanego układu, może dobrać sobie kartę.

Krupier może:

Dobrać kartę, – jeżeli jego dwie karty mają 16 punktów lub mniej
Nie dobierać karty, – jeżeli jego dwie karty mają 17 punktów lub więcej.

Po ruchu krupiera, następuje rozliczenie danego zakładu. W grze blackjack wygrywa ta osoba, której karty są najbliżej liczby 21.
W grze blackjack bardzo ważna jest jedna strategia. Opiera się ona na liczeniu kart, poprzez przypisane im odgórnie wartości. Strategia Hi – Lo jest najczęściej wykorzystywaną strategią w grze blackjack. Wytrawni gracze, potrafią liczyć bardzo szybko i decydować się dzięki temu na kolejne ruchy w grze. Początkujący gracze mogą mieć pewne kłopoty z szybkim liczeniem, ale z czasem, grając często, umiejętność ta będzie większa.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo