Układy kart w pokerze, starszeństwo układów czyli ręce pokerowe

ręce pokeroweUkłady kart w pokerze od najmniejszego do najsilniejszego. Oto ręce pokerowe czyli starszeństwo układów:
Wysoka Karta (High Card) – to najwyższa karta, jaką gracz ma w ręku.

Jedna Para (One Pair) – dwie takie same karty. Jeśli jakiś gracz ma taką samą parę, porównuje się tzw., kicker czyli trzecią najsilniejszą karta w układzie.
Dwie Pary (Two Pairs) – dwa razy dwa, czyli po dwie pary. Jeśli ktoś ma również dwie pary wygrywa ten gracz, który ma najsilniejszą parę. Jeśli jest remis i obaj mają te same dwie pary, o wygranej decyduje piąta karta.
Trójka (Three of a Kind, trias, set) – trzy karty o tej samej wartości. Jeżeli jest remis, wygrywa trójka złożona z kart o wyższej wartości.
Strit (Straight) – pięć kart ułożonych w rosnącej hierarchii. W przypadku remisu, wygrywa ten gracz, który ma ostatnią wyższą kartą. As może kończyć najwyższego strita (10-J-Q-K-A), ale też rozpoczynać najniższego (A-2-3-4-5).
Kolor (Flush) – pięć kart w tym samym kolorze. W przypadku remisu, wygrywa ten gracz, który ma najwyższą kartę w posiadanym kolorze.
Full (Full House) – to trójka i para jednocześnie. W przypadku remisu, wygrywa Full z wyższą trójką.
Kareta (Four of a Kind) – cztery te same karty. Kareta zdarza się rzadko. Gdy jest remis, wygrywa kareta złożona z wyższych kart.
Poker (Straight Flush) – jednocześnie strit i kolor w ręku.
Poker Królewski (Royal Straight Flush) – strit i kolor z najwyższą kartą asem. Układ, po którego do gry zasiadają wszyscy. Taki układ wygrywa ze wszystkimi.

Najwyższy układ kart, czyli tak zwany poker królewski trafia się rzadko i przez to jest największym marzeniem wszystkich graczy. Gra w pokera jest bardzo wciągaja. Wszyscy gracze, uczestniczący w grze, są zawsze bardzo skupieni na swoich ruchach. Również bacznie, co samych siebie, obserwują pozostałych graczy. Opanowanie sztuki tak zwanej: „pokerowej twarzy”, która nie zdradza żadnych emocji gracza, jest wielkim wyzwaniem.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo