Sportowe zakłady bukmacherskie – handicapy azjatyckie

Handicap azjatycki przybył do europejskich bukmacherów z krajów Azji, co oczywiście sugeruje sama jego nazwa. Handicap azjatycki stosuje się do obstawiania głównie meczy piłkarskich.

Ten rodzaj zakładów charakteryzuje się tym, że przy obstawianiu eliminujemy możliwość remisu podczas danego spotkania. Skutkuje to tym, że wzrasta szansa na wygraną z 33% do 50%, czyli na kuponie do handicapu azjatyckiego nie ma pozycji X oznaczającej remis w danym spotkaniu.

Ważnym wyróżnikiem tego rodzaju zakładów jest również to, że wygrywamy mimo tego, że drużyna na którą postawiliśmy przegra spotkanie. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu odpowiedniego układu w handicap podczas obstawiania.

Istotną zaleta jest znacznie wyższy kurs przy stosowaniu handicapu, niż przy obstawianiu wyników z podpórką. Informacja ta zapewne zachęci wielu graczy, żeby grać w poprzez ten rodzaj zakładu bukmacherskiego.

W przypadku remisu zazwyczaj jest zwracana postawiona stawka.

Istnieje kilka rodzajów handicapu azjatyckiego i tak:

HANDICAP 0:0 – stosowany jest w momencie gdy grają ze sobą zespoły o na bardzo podobnym poziomie i żaden z nich nie ma statystycznie dużej przewagi. W tym momencie żadnej z grających drużyn nie odejmuje się ani nie przyznaje dodatkowych bramek (wynik początkowy jest na poziomie 0:0). Zakład ten jest bardzo podobny do zwykłego obstawiania poprzez tak zwane klasyczne typowanie, z ta różnicą że nie można typować remisu, a gdy on padnie postawiona stawka jest zwracana.

HANDICAP 0:1/4 – rozpisywany jest jako 0, -1/2 i 0, +1/2; najlepiej ten rodzaj handicapu azjatyckiego opisze przykład.
Mamy dwie drużyny D1 (0, -1/2) i D2 (0, +1/2) i obstawiamy wygraną D1. Zapis na kuponie w postaci 0, -1/2 oznacza, że połowa postawionej stawki będzie rozliczana handicapem 0, a druga połowa handicapem -0,5. Oznacza to nic innego, że w momencie wygranej D1 dostaniemy cała przysługującą nam wygrana (wysokość zależy od kursu i od postawionej kwoty). W sytuacji gdy padnie remis w danym spotkaniu tracimy połowę postawionej kwoty, a połowa wraca do nas.

Postawienie na drużynę D2 z handicapem 0, +1/2 oznacza, że połowa stawki będzie rozliczana handicapem 0, a pozostała handicapem +0,5. Sytuacja jest w sumie analogiczna przy wygranej D2, ponieważ zgarniemy cała wygrana. W przypadku kiedy jednak padnie remis tracimy połowę, ale odzyskujemy resztę.

HANDICAP 1:1/2 – ten rodzaj handicapu jest rozpisywany jako -1/2 i +1/2. Ponownie ten zakład będzie łatwiej wytłumaczyć na przykładzie.
Podobnie jak wcześniej mamy dwie drużyny D1(-1/2) i D2(+1/2). Takie oznaczenie świadczy o tym, że w momencie gdy padnie remis przy obstawieniu na D1 tracimy cała postawioną kwotę, a oczywiście przy takim oznaczeniu przy zakładzie na wygraną D2 wygrywamy. Przy tym zakładzie z takim oznaczeniem drużyna D2 gra z przewaga 0,5 bramki.

HANDICAP 0:3/4 – ten typ handicapu azjatyckiego jest rozpisywany w postaci -1/2, -1 i +1/2, +1 i jest to zakład podwójny. Jak zwykle do opisanie handicapu 0:3/4 posłużymy się przykładem.
Bierzemy pod uwagę dwie drużyny D1 z handicapem -1/2, -1 i D2 z handicapem +1/2 i +1. W chwili gdy obstawiamy wygraną drużyny D1 wygrywamy pełną stawkę gdy pokona D2 przewagą 2 bramek. W momencie gdy D1 wygra przewagą jednej bramki wówczas wygrywamy tylko połowę stawki, a druga jest zwracana. Przegrana w tym obstawieniu ma miejsce gdy padnie remis, albo wygra drużyna D2.
Obstawiając na D2 w przypadku remisu lub wygranej tej drużyny wygrywamy całą postawioną stawkę, a gdy przegra jedna bramką tylko połowa zakładu będzie zwrócona, a pozostała część przepadnie. Sytuacja wygląda najmniej obiecująco gdy nasza drużyna D2 przegra różnicą dwóch bramek bo przegrywamy cały postawiony zakład.

HANDICAP 0:1 – jest traktowany jako -1 i +1.
Jak to ma miejsce w poprzednich rodzajach handicapu azjatyckiego również w tym posłużymy się dobrze nam znanymi zespołami D1 i D2 do objaśnienia tego rodzaju handicapu.
Obstawiając na D1 z handicapem -1 i na D2 z handicapem +1 ,aby wygrać potrzebujemy aby dane spotkanie zakończyło się zwycięstwem z przewaga dwóch bramek zespołu D1. W przypadku gry różnica będzie jednobramkowa nasz zakład jest zwracany, a każdy inny słabszy wynik to nasza przegrana.
Stawiając na D2 przegrywamy tylko kiedy różnica bramek będzie równa 2. jeśli przegra tylko jedną postawiona stawka jest nam zwracana.

HANDICAP 0:1 1/4 rozpisuje się jako -1/-1 1/2 i +1/+1 1/2
Przykładowe obstawienie D1 -1/-1 1/2 i D2 +1/+1 1/2
Obstawiając na drużynę D1:wygrywamy cała stawkę gdy zwycięży dwiema bramkami. W chwili gdy ostateczny wynik będzie różnicą jednej bramki wygrywamy połowę stawki, a druga przepada. Przegrana lub remis jest równoznaczna z przegraniem całego kuponu zakładu.
Obstawiając na D2: wygrywa cały kupom gdy padnie remis lub D2 wygra dane spotkanie. Porażka jedną bramką daje nam połowę wygranej ze stawki, a druga jest zwracana. Cały kupon przegrywa gdy D2 przegra dwiema bramkami.

HANDICAP 0:1 1/2 rozpisywany u bukmacherów jako -1 1/2 i +1 1/2
Obstawiamy nasz kupom w następujący sposób D1 z handicapem -1 1/2 i D2 z handicapem +1 1/2
Przy tym zakładzie aby nasz kupom wygrał nasza drużyna D1 musi wygrać całe spotkanie różnica dwóch bramek, przy każdym innym wyniku masz kupon przegrywa (gdy wygrana będzie przewagą tylko jednaj bramki, padnie remis lub wygraD2).
Oznaczona poprzez +1 1/2 oznacza przewagę bramkową D2, co z tym idzie stawiając na D2 możemy przegrać tylko gdy spotkanie zakończy się różnicą 2 bramek. Każdy inny wynik sprawia, że nasz kupon wygrywa i zgarniamy cała wygraną.

HANDICAP 0:1 3/4 rozpisywany jest jako handicap -1 1/2,-2 oraz +1 1/2, +2
Jak zwykle posłużymy się przykładem dwóch naszych drużyn D1 i D2.
Zakładamy, że obstawiamy w następujący sposób, a mianowicie D1 -1 1/2,-2 i na D2 +1 1/2, +2. By wygrać cały zakład mocniejsza drużyna D1 musi wygrać całe spotkanie różnicą 3 bramek, a w momencie gdy przewaga na koniec meczu będzie dwu bramkowa wygrywa tylko połowa naszego zakładu, a pozostała połowa jest nam zwracana. Przegrana całej postawionej kwoty ma miejsce w chwili gdy padnie remis, przegra lub wygra tylko przewaga jednej bramki.
Zakład ma odwrotny wydźwięk jeśli postawimy na D2 z handicapem +1 1/2, +2.

HANDICAP 0:2 rozpisywany jako -2 i +2
Obstawiając D1 -2 i D2 +2 aby wygrać potrzebujemy wygranej gospodarzy różnicą trzech bramek, a w momencie gdy będzie to tylko przewaga 2 goli nasz zakład jest nam zwracany. Każdy inny, niższy wynik jest równoznaczny z przegrana naszego kuponu.
W sytuacji gdy stawiamy na D2 z przewagą 2 bramek (handicap +2) nasz zakład przegrywa gry D2 przegra spotkanie różnicą 3 bramek, a w sytuacji gdy przegra tylko 2 bramkami otrzymujemy zwrot naszego zakładu. Nasz kupon wygrywa gdy porażka D2 będzie 1 bramką, padnie remis.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo