Różnica między ryzykiem a oczekiwaną wygraną w pokerze

Hazardzista musi być również dobrym matematykiem. Musi szybko i sprawnie liczyć i przewidywać prawdopodobieństwo. Gracz musi również potrafić szybko oszacować swoje ryzyko, wykonać obliczenie i podjąć decyzję, czy grać dalej, czy jednak wycofać się.

Czasami ryzyko nie opłaca się. Lepiej szybko przemyśleć ruch, dobrać odpowiednią wysokość stawki, a w razie konieczności przerwać grę. Oczekiwana spodziewana wysokość wygranej nie powinna skłaniać gracza do nadmiernego ryzyka. W każdej sytuacji powinna być zachowana zimna krew i umiar. Nie zawsze bowiem wysokość wygranej jest taka, na jaką byśmy liczyli lub jakiej się spodziewamy. Czasami bardzo pewna sytuacja przeradza się w totalne niepowodzenie. Trzeba więc umieć odróżnić od siebie dwa pojęcia – „oczekiwana wygrana” i „prawdopodobieństwo wygranej”.
Odpowiednio długa praktyka w połączeniu z prawidłowym podejściem do gry oraz poprawnym rozumowaniem sprawi, że gra w pokera nie będzie tylko ryzykiem, ale i przyjemnością przynoszącą graczowi dochód.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo