Poker na forse

Poker na forse to gra występująca w tak wielu odmianach, że wręcz nie sposób nie znaleźć wersji, która nie będzie odpowiadała naszym potrzebom.

Zasady nie są zbyt skomplikowane, co tym bardziej przyczynia się do popularyzacji gry. Niemniej jednak samo poznanie wspomnianych zasad raczej nie uczyni z nas „króla gry”.

W pierwszej kolejności należy bowiem nabyć doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności, które powinny być szlifowane w trakcie każdego kolejnego rozdania. Naturalnie warto tego dokonać jeszcze przed przystąpieniem do gry na prawdziwe pieniądze. W innym przypadku może nas spotkać niemiłe rozczarowanie. Niedoświadczeni gracze często za szybko decydują się na grę Real i równie szybko… przegrywają gotówkę.

Najpopularniejszą odmianą Poker na forse jest Texas Hold’em. W tej grze najważniejsze jest aby poznać układy kart z jakimi możemy „wchodzić” do gry oraz rzecz jasna ich siłę. Na początku każdy gracz dostaje po dwie karty. Pięć kart, które są po kolei odsłaniane, znajduje się natomiast na stole. Zadaniem gracza jest skompletowanie jak najsilniejszego układu kart. Najsłabszym ułożeniem jest para, czyli dwie karty o identycznej wartości np. dwa króle, natomiast reszta kart trzymana „na ręce” jest w tym przypadku nieistotna. Następnym układem po parze są dwie pary np. dwa króle i dwa asy. Nieco wyżej jest trójka, czyli trzy karty o tej samej wartości np. trzy walety. Strit z kolei jest mocniejszy od trójki. Polega on na skompletowaniu pięciu kart po kolei np. od asa do 10. Następny jest kolor tzn. wszystkie 5 kart jednego koloru. Kolejne miejsce w rankingu układu kart zajmuje ful, możemy go osiągnąć poprzez skompletowanie pary oraz trójki. Jeszcze wyżej jest kareta czyli cztery karty o tej samej wartości np. cztery asy. Tytułowego pokera osiągamy w momencie, gdy mamy strita złożonego z 5 kart o jednym kolorze. Najsilniejszy natomiast – jednocześnie najtrudniejszy w skompletowaniu – jest poker królewski. Polega on na posiadaniu 5 kart o jednakowym kolorze od asa do 10.

Najbardziej ogólne zasady, przedstawione w powyższym artykule dadzą wyłącznie ogólne pojęcia o grze. Należy więc samemu spróbować swoich sił w grze i w ten sposób nabyć niezbędne nam doświadczenie.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo