Podstawy strategii skatowej.

Podstawy strategii skatowej.

 1. 
  

  Współdziałanie partnerów – każdy z partnerów musi prowadzić rozgrywkę wg własnych kart, uwzględniając sposób gry partnera.

 2. Należy zwracać uwagę na przebieg licytacji - można wtedy w przybliżeniu odgadnąć rozkład kart. 
  
 3. Atuty to dusza gry - rozgrywający powinien starać się jak najszybciej pozbyć przeciwników atutów.  
  
 4. Pamiętać należy o tym, że cztery atuty u przeciwników częściej rozłożą się w stosunku 3:1 (ok. 50% przypadków) niż 2:2 (ok. 42 % przypadków). Z sześcioma atutami jest jeszcze gorzej: 4:2 – ok. 49%, 5:1 – ok. 13%, a 3:3 tylko 37% przypadków. Nie znaczy to, że należy wystrzegać się gier z pięcioma atutami, ale należy o tym wiedzieć.
 5. Smarowanie – rozgrywającemu należy dawać blotki, a partnerowi „całe” tj. asy i dziesiątki. Oczywiście tylko nie te na które można wziąć lewę. Jeżeli dokładnie liczy się oczka to np. dosmarowanie damy daje zwycięstwo gdy partnerzy mają 57 oczek na dwie lewy przed końcem.
 6. Rozgrywającego należy trzymać w środku i nękać kolorami których nie ma on albo mój partner.
 7. Krótka droga -długi kolor, długa droga krótki kolor. Jeżeli wybijający wychodzi przed rozgrywającym to droga jest krótka, zaleca się wtedy wybijać z długiego koloru. Gdy droga jest długa, tj. najpierw wybija jeden z parterów, później drugi partner, a na końcu rozgrywający to wtedy zaleca się wychodzić z krótkiego koloru. Jednak przed wybiciem należy się zastanowić czy nie założymy impasu na dziesiątkę partnerowi.
 8. O ile to możliwe „kolory trzeba wyjaśniać”, tzn. jeżeli wyszedłem kierem, to po wzięciu lewy przez mojego partnera powinien on powtórzyć kiera.
 9. Jeżeli rozgrywający wychodzi waletem trefl, a ja mam waleta karo z jednym albo dwoma atutami to zawsze należy dołożyć waleta karo. Być może ułatwimy partnerowi uratowanie atutowego asa albo atutowej dziesiątki.
 10. W przypadku gry grand, na przeciwnika należy wychodzić asem z długiego koloru.
 11. Najważniejsze na koniec: liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć. Gracz w każdej chwili powinien wiedzieć ile zeszło atutów oraz ile już ma wziętych oczek w kartach. Nawet świeży gracz jeżeli będzie liczył, zastosuje powyższe wskazówki a wcześniej trochę poćwiczy – ma dużą szansę zostania zwycięzcą wieczoru nawet z długoletnimi szkaciorzami, którzy będą grać na „wyczucie”.

ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo