Narodziny poker czyli historia gry karcianej

Narodziny pokera gry karcianej owiane są tajemnicą. Wielu badaczy i znawców hazardu nadal szuka prawdziwego miejsca narodzin pokera. Jedni z nich utrzymują, że poker to dziecko starożytnego świata zarówno Chin jak i Rzymu.

Inni badacze uważają, że starożytna gra w kości nie ma nic wspólnego z pokerem. Jeszcze inni badacze, doszukują się podobieństw w grach, w jakie grywali średniowieczni rycerze podczas krucjat, czy oświeceni możnowładcy wiek później.
To jednak rok 1864 uważany jest za przełomową datę w historii pokera. W tym roku, pewien pisarz Jonathan Green, podróżując po wybrzeżach Misisispi, natknął się na tamtejszych statkach na ludzi, którzy z zamiłowaniem oddawali się grze karcianej. Jak trafnie zauważył Green, w grę grywali tylko podejrzani szulerzy i oszuści. Była to jednak tak bardzo interesująca i wciągająca gra, że Green postanowił spisać i opisać jej zasady. Według jego zapisków, poker był grą, w której uczestniczyło od dwóch do czterech graczy. Talia kart, jakich używali oszuści wynosiła tylko dwadzieścia kart. Każdy z graczy otrzymywał tylko po pięć kart, z których musiał poprzez dobieranie ułożyć jak najwyższy układ kart.
Bardzo szybko, poker stał się grą, w którą zaczęli grać wszyscy mieszkańcy ameryki, nie tylko podejrzane typki z ciemnych spelunach. Poker stał się grą cenioną wśród amerykańskiej arystokracji i mieszczaństwa. Jego zasady i strategie zmieniały się bardzo szybko. Stopniowo dodawano większą ilość kart do talii i urozmaicano grę przez wprowadzanie do niej nowych zasad.
Współczesny poker, to 52 karty w talii. Dzięki takiej ilość kart, gracze mają większą ilość kombinacji i możliwości na zdobywanie wysokich układów. Dziś poker, to gra, którą kochają miliony hazardzistów na całym świecie. Poker wbrew opinii, nie jest jedynie grą dla podejrzanych typów, rodem z włoskiej mafii. W pokera grają wszyscy, od małolatów, po dorosłe i dystyngowane osoby. Zjawisko, jakim stał się poker, to zasługa emocji, jakie towarzyszą graczom podczas gry w pokera. Nic nie może się z tym równać. Dreszczyk emocji, podwyższona adrenalina, nie pewność czy nasz przeciwnik blefuje, czy rzeczywiście ma dobre karty, sprawiają, że poker uzależnia. Przyciąga niczym magnes, obiecując swoim graczom wielkie wygrane.
To właśnie poker przyczynił się do powstania wielu kasyn on line. Gdyby nie tak powszechna miłość do tej gry, w pokera możnaby grać tylko w kasynach tradycyjnych. Dzisiaj jednak, można spróbować szczęścia w kasynie online, do którego zapraszamy za naszym pośrednictwem. W każdym kasynie on line, który proponujemy można wybrać jeden z kilku odmian pokera.
Odmiany pokera, w które gra najwięcej graczy to:

Texas-Holdem
Omaha Poker
Omaha High-Low
Poker siedmiokartowy otwarty
Poker pięciokartowy dobierany

ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo