Krótka historia gry Poker

Poker podobnie jak wiele innych gier przez setki lat tworzył się, ewoluował i modyfikował z innych gier hazardowych. Wielu badaczy historii hazardu, uważa, że pierwsze gry, które przypominały dzisiejszego pokera,

można znaleźć już w starożytności. Na dodatek w tak odległych cywilizacjach jak starożytny Rzym i starożytne Chiny. Najbardziej zbliżoną do dzisiejszego pokera grą, była odkryta przez Jonathana Greena w 1864 roku, gra, która uprawiali pasażerowie statku pływającego po rzece Missisipi. Green, podróżując z pozostałymi pasażerami po wzdłuż brzegu Missisipi, zauważył, że pasażerowie z wielką pasją grają w jakąś karcianą grę. Green w swoich zapiskach zanotował wszystkie zasady gry i sam zainteresował się nią do tego stopnia, że zaczął ją praktykować.

To właśnie Green, jako pierwszy nadał grze nazwę Poker, którą najprawdopodobniej zaczerpnął z francuskiej gry karcianej, „poque”.
Poker Greena, bardzo szybko stał się masową rozrywką. Grywał w niego cały dziki zachód. Wkrótce w całej Ameryce, postawały salony gry, w których poker był czołową grą hazardową. W tamtych latach, do gry używano zaledwie 20 kart, a ilość graczy, która mogła zasiąść do gry liczyła od dwóch do czterech osób. Przez wiele lat, poker kojarzony był z grą przeznaczoną dla szemranego towarzystwa. Podczas gry wstrzymano bijatyki, strzelaniny i oszukiwano jak tylko się da. Taki obraz gry w pokera, znamy dzisiaj głównie z westernów, gdzie poker grał drugoplanową rolę w każdym z nich.

Obecnie do stołu pokera zasiadają spokojni i opanowani gracze. Świat dzikiego zachodu zastąpiły luksusowe kasyna, a do gry mogą dzisiaj zasiadać również kobiety. Jedyną walką, jaka toczy się przy dzisiejszych stołach do pokera, jest walka o zwycięstwo i o leżące na stole żetony.
Obecny poker to już 52 karty w talii. Dzięki zwiększonej liczbie kart, w pokerze możliwa jest większa ilość kombinacji układów, co tym samym przekłada się na większe pieniądze, które można wygrać w pokera. Wygrane w pokera bywają naprawdę wysokie, a świadczyć mogą o tym, Ci gracze, których jedynym zajęciem w życiu jest Poker. Najbardziej znani i sławni gracze, potrafią wygrywać miliony dolarów każdego roku, grając jedynie w Pokera.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo