Historia ruletki

Przyjmuje się, że datą narodzin ruletki jest rok 1645, kiedy to wspomniany wyżej Pascal, stworzył koło do ruletki, jako dowód na istnienie rachunku prawdopodobieństwa. Pascal przy okazji tworzenia koła do ruletki wytoczył znane do dziś powiedzenie,

że lepiej uznawać i wierzyć, że coś istnieje, niż wątpić w istnienie. Ruletka Pascala znana jest też z tego, że suma liczb na jej kole wynosi 666. Liczby te, to biblijny symbol szatana, dlatego też, w pierwszych latach istnienia ruletki, wielu pobożnych francuzów odrzucało ją, ze względu na rzekome diabelskie pochodzenia. Ta diabelska liczba, z upływem czasu przyczyniła się do większej popularności gry ruletka. Zamożnych i znudzonych francuzów pociągała owa tajemniczość i zło, jakie rzekomo kryło się w kole do ruletki.
Gra ruletka bardzo szybko stała się nadworną grą królów i świty królewskiej. Przy stole do ruletki spotykali się politycy, spiskowcy oraz Ci, którzy pragnęli władzy. Ruletka stała się, więc grą towarzyską i przykrywką dla ciemnej strony polityki.
W 1842 roku, dokonano niewielkiej metamorfozy koła do ruletki. Dwaj bracia Luis i Francis Blanc, chcąc wzbogacić się na swoim pierwszym kasynie, dołożyli do koła ruletki pole z numerem 0, które dla kasyna oznaczało 2, 7% przewagi nad graczem. To samo zaledwie kilka lat później zrobili amerykanie, chcąc również zarabiać na popularnej grze ruletka. Amerykanie poszli o krok dalej i dołożyli jeszcze jedno pole, tworząc numer 00. Dzięki temu, ich kasyna miały aż 5, 26% przewagi nad graczami.
W ten sposób powstały dwie odmiany ruletki, które funkcjonują po dziś dzień. Z prostego rachunku wynika, że dla gracza lepiej jest grać przy stole ruletki europejskiej, nie amerykańskiej. Dlatego też, dla graczy, którzy chcą grać w kasynach online, mamy dobrą wiadomość. W większości kasyn internetowych, do gry używane jest koło ruletki europejskiej, zwanej inaczej ruletką francuską.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo