Historia pokera

Rok 1834 uznaje się za datę narodzin pokera. Gra ta narodziła się dzięki odkryciu Jonathana H. Greena, który szczegółowo opisał grę, w jaką grali tubylcy nad rzeką Missisipi. Był on tak zauroczony tą grą,

zrobiła na nim tak ogromne wrażenie, że zapisał wszystko, co widział, czyli niesamowite emocje, jakie towarzyszyły tej grze. Jego zapiski uważane są dotychczas za pierwsze zasady gry w pokera. Nie przeszkadza to jednak wielu naukowcom udowadniać, że gra ta pojawiła się znacznie wcześniej niż odkrycie Greena, niektórzy z nich udowadniają, że była ona znana już w starożytności.

Jednak jak bywa to w przypadku wielu gier ówczesne zasady gry były nieco inne niż te znane obecnie. Przez te wszystkie lata zasady gry objęło wiele zmian dotyczących nie tylko samych zasad i strategii, ale również liczby kart w talii. Wówczas grało się jedynie 20 kartami obecnie zaś talia wynosi 52 karty. Gracze przez te lata, jakie upłynęły starali się wymyślić najlepsze strategie, które umożliwiłyby wygranie z kasynem, wiele z tych strategii jest popularnych aż do dziś. Dziś wszyscy mogą korzystać z tej wiedzy przekazywanej przez pokolenia wytrawnych graczy.

Do najpopularniejszych odmian pokera należą:

Poker siedmiokartowy otwarty
Poker pięciokartowy dobierany
Omaha Poker
Omaha High-Low
Texas-Holdem

ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo