Historia gry hazardowej blackjack

Blackjack znany jest powszechnie, jako gra w „oczko”. We Francji, gdzie powstała funkcjonuje, jako gra w “dwadzieścia jeden”. W „21” francuzi grywali już na początku XVIII wieku. Prawdziwe pochodzenie gry blackjack jest tylko spekulacją, ponieważ to gra, która narodziła się z modyfikacji innych gier.
Za pomysłodawców dzisiejszej wersji blackjacka, można uznać amerykanów, do których przez emigrację trafiła gra blackjack. Amerykanie okazali się być największymi jej miłośnikami. W Europie, gra Blackjack stała się bardzo popularna dopiero w drugiej połowie XX wieku. Jej prawdziwy boom datuje się na rok 1963. Jest to data pojawienia się na rynku wydawniczym książki Edwarda O. Thorp, opisującej zasady, strategie i metody gry w Blackjacka. W książce między innymi zawarte zostały strategie liczenia kart, dzięki którym gracze mieli szanse zmniejszyć przewagę kasyna do minimum. To właśnie Edward O. Thorp, sprawił, że dzisiaj również i TY masz duże szanse, żeby rozbić bank w Blackjacku i zdobyć duże pieniądze.
Popularność gry, blackjack należy również zawdzięczać komputerowym strategiom, opracowanym w latach 70 ubiegłego stulecia. Obecnie komputery, a przede wszystkim Internet, odgrywają czołową rolę w popularyzacji gry blackjack, w którą zaczyna grać coraz więcej ludzi na całym świecie.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo