Bukmacherskie zakłady sportowe zasady obstawiania

Dział ten jest bardzo przydatny dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami sportowymi. Znajdują się tu krótkie opisy poszczególnych rodzajów zakładów sportowych jakie dostępne są u bukmacherów online.

Opisane są tutaj najbardziej znane rodzaje zakładów sportowych dostępne w formie online. Wgłębiając się w ten dział dowiesz się co to jest zakład klasyczny, jak i co to takiego obstawianie poprzez Handicap Azjatycki. Może niektóre rodzaje zakładów i ich opis wyda Ci się nieco banalny, ale żeby naprawdę dobrze się bawić w obstawianie wydarzeń sportowych różnego rodzaju warto zgłębić chociaż podstawowe opisy jakie tyczą się poszczególnych rodzajów zakładów bukmacherskich, sportowych dostępnych u bukmacherów.

Zawieranie zakładów w formie online niewiele się różni, niż zawieranie takich samych zakładów poprzez formę tradycyjną. Oznaczenia stosowane przez bukmacherów internetowych są identyczne jak w tradycyjnym wydaniu zakładów sportowych jakie zawitało do Polski kilka lat temu. Zasadnicza różnica polega na tym, że ww internecie nic nie zakreślasz długopisem, tylko klikasz myszką w odpowiednie pola.

Oto krótki opis i oznaczenia poszczególnych rodzajów zakładów, jakie są dostępne u bukmacherów internetowych.

Zakład klasyczny
Jest to najbardziej znany i najczęściej wybierany zakład przez początkujących typerów, jak również przez osoby które typowaniem wyników spotkań sportowych zajmują się już dłuższy kawałek czasu.
Posiada on następujące oznaczenia:
1 – oznacza typowanie zwycięstwa drużyny gospodarzy, lub zawodnika który na karcie jest typowany jako pierwszy w kolejności.
X lub 0 – oznacza typ na remis w danym potkaniu.
2 – typujesz wygraną drużyny gości, lub następnego w kolejności zawodnika danego spotkania sportowego.
1X – jest to typ z podporą, oznacza to że typujesz na zwycięstwo gospodarzy spotkania lub na remis. W tym zakładzie przegrywasz tylko wtedy gdy goście odniosą zwycięstwo.
X2 – jest to sytuacja odwrotna do wymienionej powyżej, przegrywasz w tym przypadku tylko wtedy gdy wygrają gospodarze.
12 – jest to typ na wygraną gości lub gospodarzy spotkania, przegrywasz w momencie gdy padnie remis w danym spotkaniu.

Zakład under/ouver
Zakład ten odnosi się do ilości bramek jaka padnie w danym spotkaniu. Na przykładzie spotkań piłkarskich można obstawić under (poniżej) 2,5 co oznacza że nasz zakład wygrywa gdy wynikiem spotkania będzie 0:0; 0:1; 0:2; 0:2, a gdy mecz skończy się wyższym wynikiem na przykład 2:1 przegrywamy.
Natomiast zakład ouver (powyżej) 2,5 oznacza, że w danym spotkaniu suma goli jakie padną podczas całego meczu będzie większy od 2.

Zakłady Live Bet (zakłady na żywo)
Jest to nowość wprowadzona przez bukmacherów internetowych, która pozwala typerom obstawiać wyniki spotkań sportowych podczas ich trwania, aż do ostatnich minut.
Kursy podczas takiego spotkania są zmienne, ustalane w każdej minucie gry w zależności od przebiegu spotkania sportowego.

Zakład Handicap
Jest to rodzaj zakładu proponowany przez bukmacherów w momencie gdy jedna z drużyn jest zdecydowanym faworytem danego spotkania. Polega to na dopisaniu słabszemu zawodnikowi lub drużynie określonej liczby punktów, bądź też odjęciu faworytowi kilku punktów.

Dokładny wynik
Jest to zakład w który gracz typuje dokładny wynik jaki padnie podczas danego spotkania sportowego. Zakłady tego typu mają bardzo wysokie kursy dla wygranych, znacznie wyższe niż pozostałe rodzaje zakładów dostępne u bukmacherów online.

Połowa czasu/pełen czas
Ten typ zakładu wygrywa w momencie gdy wytypowany wynik z pierwszej jak i później z drugiej połowy jest poprawnie wytypowany. Zakład ten ma dziewięć różnych kombinacji.

Zakład Head to Head
Jest to zakład w którym typuje się głównie poszczególnych zawodników w zależności od tego, który z nich jest lepszy w końcowym rezultacie.

Obstawienie czasu pierwszego gola
Jest to dość ciekawy zakład, w którym mamy dane przedziały czasowe w jakich możemy obstawiać kiedy padnie pierwsza bramka w danym spotkaniu.

Jest to tylko część krótko opisanych rodzajów zakładów jakie są dostępne u bukmacherów online. Każda z firm bukmacherskich co jakiś czas wzbogaca swoja ofertę nowymi, ciekawszymi formami zakładów.
Ty jako typer masz całkowicie wolny wybór jaki zakład, na jakie spotkanie planujesz postawić swoje pieniądze.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo