Bezpieczny poker na kasę

Dziś bezpieczny poker na kasę uważany jest za jedna z najpopularniejszych gier na świecie i tak naprawdę mało, kto zna historię jego powstania. Historia ta stanowi, więc ciągły przedmiot badań, najbardziej zagorzałych miłośników tej hazardowej gry.

Po raz pierwszy o pokorze wydał książkę Joe Cowellsa, a jej tytuł brzmiał: “Diary of 20-30 Years Spent in America as an Actor”. Ksiązka ta opublikowana została w 1829 roku, a w ślad za nią pojawiły się kolejne opisujące zasady tej pasjonującej gry.

Wcześniejsze publikacje zawierające ten temat, umieszczały w sobie bardzo niepewne i niesprecyzowane opisy, z tego też względu Joe Cowells, traktowany jest jako pierwszy publikan książki o pokerze. Pierwsza opisywana gra w pokera ma miejsce na parowcach płynących po wodach Missisipi. Wówczas to płynąca na statku załoga i goście posługiwali się talią składającą się z dwudziestu kart. Nie były wówczas sporządzone ani udokumentowane zasady gry w pokera, przez co większość ruchów odbywała się przy użyciu blefów. Za bezpośredniego poprzednika pokera uważa się powszechnie pochodząca z Francji gra Poque. Poker wówczas rozwijał się w Stanach Zjednoczonych początkiem dziewiętnastego wieku i bardzo szybko zjednywał sobie nowych graczy. Mimo tych istotnych faktów, niektórzy znawcy i badacze pokera twierdzą, że gra ta została wynaleziona znacznie wcześniej. Według ich słów w pokera mieli już zwyczaj grywać Chińczycy w roku 900 n.e. Inni twierdzą nawet, że historia tej gry zapuszcza się do roku 600, a wywodzi z hinduskiej gry ganjifa. Całkiem prawdopodobne jest też, że poker wywodzi się z Nowego Orleanu, w którym jakoby mieli przebywać perscy żeglarze i to właśnie im przypisuje się jej stworzenie.

Mimo niezgodności tych faktów poker rozwijał się i wkrótce grano już talią składającą się z 52 kart. Z czasem pojawiały się też nowe odmiany gry, z których większość w prawie niezmienionej formie przetrwała do dziś. Jak widać teorii jest dużo, lecz mało która jest udokumentowana, dlatego nadal pozostaje zagadką z jakich korzeni wywodzi się popularny i znany na całym świecie dziś bezpieczny poker na kasę.


ecopayz bezpieczna płatnosc


kasyno na zywo